Strona główna Bez kategorii Otrzymywanie prezentów

Otrzymywanie prezentów

Kiedy nie umiecie otrzymywać , wysyłacie sygnał aby wam nie dawać! To proste: jeśli nie chcesz otrzymywać swojego udziału, trafi on do kogoś innego. To jeden z powodów, dla których bogaci się wzbogacają, a biedni biednieją. Nie dlatego, że są bardziej godni, ale dlatego, że są gotowi na przyjęcie, podczas gdy większość biednych ludzi nie jest.

Niechęć do dostawania prezentów jedynie obrazuje twój problem z brakiem równowagi między dawaniem i braniem. To pierwsze wychodzi ci doskonale, z tym drugim masz wyraźne trudności. Wynika to z wewnętrznego – czasem nawet nieuświadomionego – przekonania, że nie zasługujesz na to, by brać coś od innych. Zaburzenie proporcji między przyjmowaniem i ofiarowywaniem nie pozostaje bez konsekwencji. Powoli rodzi się frustracja, która tłumiona, może negatywnie odbić się na twoim zdrowiu.

Jak to zmienić ? 🤔
– Niech przyjmowanie prezentów stanie się dla ciebie treningiem umiejętności brania. Gdy otrzymasz upominek, przypomnij sobie, jak będąc dzieckiem niecierpliwie rozpakowywałeś prezenty. Wtedy po prostu cieszyłeś się z nich, nie zastanawiając się nad rewanżem. Spróbuj znów poczuć tę radość.
– Postaraj się okazać ją ofiarodawcy. Jego zamiarem było właśnie sprawienie ci przyjemności, a nie potrzeba rekompensaty. Po prostu wystarczy podziękować.

Przeczytaj równiez

Dodaj komentarz