NOWOŚĆ  NOTES z czystymi kartkami, numerowanymi stronami  –

SZKOLENIE “Bądź magnesem na klientów “  startuje ponownie 15.06.24.

Strona główna Bez kategorii Co jest sekretem zamożnych?

Co jest sekretem zamożnych?

Dlaczego bogaci się bogacą, a biedni pozostają biedni? Wypłata biednych osób ledwo wystarcza na opłacenie ich rachunków, a wpływy bogatych znacznie przekraczają ich wydatki. Ta różnica nie jest kwestią przypadku, a odpowiedniego podejścia do pieniędzy – uważa Steve Siebold, autor książki “How Rich People Think”.

Główną przyczyną bogactwa osób bogatych jest ich SPOSÓB MYŚLENIA .Każdy ma szanse na osiągnięcie zamożności i każdy ma szanse na stratę swojego majątku. Przyczyn należy szukać wśród myśli i przekonań na temat pieniędzy‼️

Biedne osoby koncentrują się na swojej wypłacie. Jest to źródło dochodu, które przez długi czas pozostaje stałe, przy czym wydatki mają tendencję do wzrastania. Wyższe podatki, droższa benzyna, dziecko w drodze, trzeba naprawić lodówkę. Wypłata przeważnie ledwo wystarcza na opłacenie niezbędnych kosztów. Z kolei wpływy bogatych przewyższają ich wydatki. Jakie są zatem sekrety zamożnych?
BOGACI SKUPIAJĄ SIĘ NA ZARABIANIU 

Wiele osób skupia się na zabezpieczaniu swoich pieniędzy. Zamożni również wiedzą, że oszczędzanie jest ważne. Ale uważają, że zarabianie jest ważniejsze .Zamiast skupiać się na skromnym akumulowaniu oszczędności, używają swoich umysłów do stworzenia fortuny. Pieniądz nie lubi leżeć bezczynnie, woli być zapędzony do pracy.

Bogaci starają się uszczęśliwiać samych siebie, a nie zbawiać świat. A to z kolei przez zwykłych ludzi postrzegane jest jako naganne. “Jeśli nie troszczysz się o siebie, nie będziesz w stanie pomóc innym. Nie możesz dać czegoś, czego nie masz”

 Zwykli ludzie myślą, że pieniądze są przyczyną całego zła. Według bogatych, przyczyną zła jest bieda .

Kiedy tłumy próbują skreślić właściwe liczby w totolotka i modlą się o wygraną w loterii, bogaci po prostu rozwiązują problemy. Czas leci, a ludzie liczą, że coś się wydarzy – że ich życie zmieni ich szef, władza, a może małżonek. Sami zaś nie podejmują żadnych działań.

Bogaci ludzie nieustannie wyznaczają sobie nowe cele i stawiają przed sobą wyzwania. Tymczasem ci, którzy są przekonani, że ich najlepszy czas już przeminął, popadają w depresję i są nieszczęśliwi.

Zwykli ludzie uważają, że żeby się dorobić, trzeba pracować niemal bez przerwy. Tymczasem najwięksi bogacze zazwyczaj robią to, co sprawia im przyjemność, a do tego dostają za do mnóstwo pieniędzy. Zwykli ludzie idą do pracy, która ich nie interesuje. A robią to, bo takie dostali wykształcenie lub ulegli presji bliskich.

Kiedy zwykli ludzie są skupieni na działaniach krótkoterminowych i oczekują szybkich rezultatów, bogaci pracują nad sobą, wyciągając wnioski z każdego doświadczenia – czy zwycięstwa, czy porażki.

Bogaci wcale nie patrzą na biedniejszych z góry dlatego, że są biedniejsi. On uczą swoje dzieci patrzeć na społeczeństwo obiektywnie i widzieć je takim, jakie jest.

Bogatym łatwiej jest się bogacić, ponieważ nie boją się oni przyznać, że pieniądze ułatwiają im życie. Zwykli ludzie postrzegają pieniądze jako niekończącą się konieczność zmagania się ze złem Bogaci ludzie nie przykładają wielkiej wagi do formalnej edukacji. Jednak pierwsze, co rzuca się w oczy w ich domach, to pokaźna biblioteka z pozycjami na temat tego, jak odnieść sukces. Zwykli ludzie czytają za to powieści, tabloidy i magazyny rozrywkowe.

Patrzenie na bogaczy jak na snobów to droga, która pozwala zwykłym ludziom znaleźć pocieszenie i utwierdzić ich w ich drodze życiowej. Bogaci zaś, widząc takie nastawienie,otaczają się ludźmi bogatymi.

Zwykli ludzie mają wpojone, że rodzina nie może iść w parze z dorobieniem się. Bogaci wiedzą, że można osiągnąć wszystko, jeśli jest się otoczonym miłością i samemu się tę miłość daje

ZMIEŃ MYŚLENIE !

Przeczytaj równiez

1 komentarz

  1. Kasiek89
    19 listopada 2022

    Pięknie napisane! Konkretnie i w punkt 🙂 Dziękuję!

Dodaj komentarz