Strona główna Bez kategorii Naucz się otrzymywać!

Naucz się otrzymywać!

Kiedy nie umiesz otrzymywać, wysyłasz sygnał, aby Ci nie dawać! To proste: jeśli nie chcesz otrzymywać swojego udziału, trafi on do kogoś innego. To jeden z powodów, dla których bogaci się wzbogacają, a biedni biednieją. Nie dlatego, że są bardziej godni, ale dlatego, że są gotowi na przyjęcie, podczas gdy większość biednych ludzi nie jest.

Niechęć do dostawania prezentów jedynie obrazuje Twój problem z brakiem równowagi między dawaniem i braniem. To pierwsze wychodzi Ci doskonale, z tym drugim masz wyraźne trudności. Wynika to z wewnętrznego – czasem nawet nieuświadomionego – przekonania, że nie zasługujesz na to, by brać coś od innych. Zaburzenie proporcji między przyjmowaniem i ofiarowywaniem nie pozostaje bez konsekwencji. Powoli rodzi się frustracja, która tłumiona, może negatywnie odbić się na Twoim zdrowiu.

Jak to zmienić? 🤔
– Niech przyjmowanie prezentów stanie się dla Ciebie treningiem umiejętności brania. Gdy otrzymasz upominek, przypomnij sobie, jak będąc dzieckiem niecierpliwie rozpakowywałeś prezenty. Wtedy po prostu cieszyłeś się z nich, nie zastanawiając się nad rewanżem. Spróbuj znów poczuć tę radość.
– Postaraj się okazać ją ofiarodawcy. Jego zamiarem było właśnie sprawienie Ci przyjemności, a nie potrzeba rekompensaty. Po prostu wystarczy podziękować 💚

Przeczytaj równiez

Dodaj komentarz